Twórcze Wakacje w Modrej Chacie

KOCHANI, WYOBRAŹCIE SOBIE…

Oto przyjeżdżacie do Modrej Chaty na tydzień. To, że budzą Was ptaki, klangor żurawi i zapach parzonej kawy to już wiadomo.  Ale co dziś się wydarzy? Co stworzycie? Co dziś w sobie odkryjecie?

Zapamiętajcie ten ranek i przypomnijcie sobie go wieczorem. Bo ten lipcowy tydzień będzie niczym kalejdoskop. Kalejdoskop działań twórczych. Codziennie przekręcimy go przynajmniej dwukrotnie, aby świat i siebie odkryć inaczej i wyrazić poprzez inny środek ekspresji plastycznej. Przez tydzień będzie się tu działo może to, o czym smacznie śniliście, ale nigdy dotąd nie było czasu, odwagi lub okazji, aby te sny zmaterializować?

Wyśpijcie się więc dobrze, bo to będzie pracowity wypoczynek, pełen fantastycznych warsztatów prowadzonych przez prawdziwych pasjonatów.  Dziś może weźmiecie do rąk glinę? A może piórko z tuszem? Może dowiecie się, co jest ukryte za słowem „ecoprint”? Stworzycie upcyclingową biżuterię lub jedwabną chustę? A może to dziś, z pomocą słońca, odbijecie łąkę na cyjanotypiowej fotografii lub poznacie tajniki japońskiego wypału ceramiki raku? A może jednak to będzie dzień pod znakiem pleneru malarskiego, fotograficznych obserwacji świata, a wieczór spędzicie przy ognisku wypalając ceramiki w ogniu lub z panem fotografem namalujecie światłem w środku nocy obrazy z pełnym księżycem w tle? Kto wie, co jeszcze się wydarzy?

Po tygodniu twórczej karuzeli zabierzecie do domu owoce swojej pracy i zabawy, a wracając może już będziecie znać sposób jakim pragną wyrażać się Wasze dusze? Lub po prostu będziecie mile wypoczęci i twórczo spełnieni?

14572405_1784902685119947_2945991188358970888_n

Jako, że wszystko dziać będzie się w Modrej Chacie, motywem przewodnim wszystkich warsztatów będzie BŁĘKIT i wszelkie jego odmiany. Jeśli masz słabość do tej palety barw, to tym bardziej będą to wakacje dla Ciebie.

WARSZTATY, KTÓRE PRZEWIDUJEMY W BŁĘKITNEJ EDYCJI:

 • warsztaty ceramiczne – poznamy kilka metod budowania z gliny, przygotujemy prace do warsztatów szkliwienia i wypalania ceramiki 3 metodami (piec elektryczny, japońska technika raku, wypał w piecu jamowym)
 • warsztaty dekorowania i szkliwienia ceramiki
 • warsztaty wypalania ceramiki metodą raku (wypał na świeżym powietrzu)
 • warsztaty wypalania ceramiki w piecu jamowym, który samodzielnie zbudujemy (noc z ogniem)
 • warsztaty fotograficzne ( jeśli masz swój aparat – weź go ze sobą, warsztaty są dla wszystkich – zarówno początkujących, jak i tych bardziej wtajemniczonych 😉 )
 • warsztaty cyjanotypii (historycznej niebieskiej techniki fotograficznej, którą użyjemy na różnych powierzchniach: papier, materiał, drewno)
 • warsztaty fotograficzne malowania światłem (w nocy)
 • warsztaty malowania na jedwabiu (chusta)
 • warsztaty ecoprintu (odbijamy łąkę na  jedwabiu, ale można dodatkowo zabrać ze sobą bawełnianą koszulkę etc.)
 • warsztaty malowania piórkiem i tuszem
 • plener malarski
 • biżuteryjne warsztaty upcyclingowe (bransoletki, naszyjniki, może coś jeszcze? )
 • rozwojowe warsztaty metodą Action Learning

Wszystkie warsztaty mają charakter poznawczy, ale przede wszystkim rekreacyjny!  Bawimy się twórczo, wyłączamy wewnętrznego krytyka i odkopujemy w sobie entuzjazm! Nie krytykujemy, nie oceniamy, nie porównujemy! Wszelka kreacja jest przede wszystkim WYRAZEM DUSZY i niech to będzie jej wartością nadrzędną. 

W razie zdarzeń losowych, niezależnych od nas, poszczególny warsztat może ulec zmianie. W takiej sytuacji, będziemy starać się zastąpić go czymś równie interesującym o charakterze twórczym i poznawczym.

W razie potrzeby ubezpieczenia się od zdarzeń losowych prosimy to zorganizować we własnym zakresie.

DLA KOGO?

– dla 7 osób

– dla wszystkich, którzy zawsze marzyli, żeby spróbować

– dla wszystkich, którzy lubią twórczy relaks

– dla osób poszukujących swojej pasji i sposobu jak twórczo spędzać wolny czas

– dla dorosłych i dzieci ( ale na tyle dużych, aby chciały uczestniczyć codziennie w warsztatach)

– dla osób potrzebujących spędzić czas na wsi i zamienić miejski kołowrotek, na tydzień twórczej karuzeli 😉

GDZIE I KIEDY?

Modra Chata, 12-19.07.2019. Przyjazd w piątek, 12.07 o godz.16.00. Zakończenie w piątek, 19.07 o godz. 12.00.

NOCLEG I WYŻYWIENIE

Nocujemy w Modrej Chacie. Mamy do dyspozycji pokoje dwa dwuosobowe i jeden trzyosobowy. Wnętrza oglądniecie tu. Więcej o charakterze tego miejsca znajdziecie tu i tu

Modra Chata zapewnia pokarm dla duszy. W kwestii ciała, wyżywienie jest we własnym zakresie. Do dyspozycji jest wyposażona kuchnia. Z reguły podczas tego typu warsztatów wygląda to tak, że śniadania i kolacje przygotowujemy samodzielnie lub wspólnie. Obiady zamawiamy, pichcimy wspólnie lub jedziemy do pobliskich karczm i jadłodajni (najczęściej praktykowane, bo po prostu szkoda czasu na pichcenie, i siły oszczędzamy na warsztaty… gotowanie też twórczo eksploatuje 😉 ). Do wyboru, jak nam w żołądkach i dietach zagra.

KOSZT I UCZESTNICTWO

2400 zł – osoba (bez względu na wiek).

Koszt obejmuje 7 noclegów i warsztaty – mniej więcej po dwa 3-godzinne moduły dziennie (wynagrodzenie dla prowadzących, materiały, organizacja pracowni). Wszystkie prace powstałe podczas twórczych wakacji są oczywiście własnością uczestników.

Nasza propozycja jest kierowana do osób, którym odpowiada spędzenie wakacyjnego tygodnia właśnie w takim całościowym kształcie jaki zaproponowaliśmy 🙂 Nie ma możliwości traktowania kosztu rozłącznie lub wybiórczo. Prosimy więc zastanowić się i poczuć czy nasz pomysł na pewno pasuje waszym duszom 🙂

Ponieważ zazwyczaj pojawiają się pytania dotyczące towarzyszących osób i rodzin, od razu rozwiewamy wątpliwości: nie ma możliwości pobytu dodatkowych członków rodziny uczestników w Modrej Chacie, którzy chcieliby przyjechać jedynie w charakterze towarzyskim i wakacyjnym. Wynika to z braku miejsc noclegowych, ograniczonych przestrzeni warsztatowych, ale  przede wszystkim z potrzeby zapewnienia uczestnikom kameralnej atmosfery warsztatów. Praca twórcza oraz próba otworzenia się ze swoją kreacją, w przypadku osób podchodzących do tego po raz pierwszy, wymaga spokoju i poczucia bezpieczeństwa, klimatu akceptacji i skupienia.

REZERWACJA

Jeśli czujesz, że to wakacje właśnie dla Ciebie, to zapraszamy do rezerwacji. Mamy jedynie 7 miejsc, więc nie zwlekaj zbyt długo.

 • napisz do nas o tym maila -> info@verasparrow.com
 • w ciągu kolejnych 2 dni prosimy o opłacenie 50% kosztu, czyli 1200 złotych. Pozostałą kwotę należy uregulować do końca czerwca.

nr konta:  68 8340 0001 2011 0100 0710 0001 (z dopiskiem: Twórcze Wakacje w Modrej Chacie 12-19.07, Imię i Nazwisko)

PROWADZĄCY:

Jola Stecewicz – raku                                                                 https://www.facebook.com/clayladyart/

Magdalena Okuniewska – upcycling, Action Learning    https://www.facebook.com/magokucer/

Katarzyna Marciniak – ecoprint, malowanie na jedwabiu  https://www.facebook.com/MalowanyJedwab/

Dariusz Śliwiński – cyjanotypia, malowanie światłem, warsztaty fotograficzne    https://www.facebook.com/BiznesFoto/

Weronika Wróbel – warsztaty ceramiczne, malarskie, tusz  https://www.facebook.com/verasparrowfromdubhe/

Show Buttons
Hide Buttons