WAKACJE Z CERAMIKĄ W MODREJ CHACIE 05-12.07.2020

To propozycja dla osób chcących połączyć naukę z przyjemnie spędzonym czasem na wsi w otoczeniu natury, pracę z twórczym odpoczynkiem. Dla tych, którzy chcą się „oderwać”, wyciszyć i dać ten czas tylko sobie. W kameralnej atmosferze, przemiłym towarzystwie (gdyż tylko takich ludzi przyciąga od lat to dziwne miejsce) będziemy lepić, szkliwić i wypalać nasze twory. W tym roku warsztaty będą miały charakter bardzo żywiołowy, gdyż będziemy wypalać ceramikę metodą raku i w piecu węgierskim, który sami zbudujemy! Ognia, emocji i dymu więc nie zabraknie! Przychyli się do tego wszech otaczająca lipcowa aura łąk, lasów i jezior. Dach nad głową da nam Siedlisko Jastrzębie i Modra Chata. Dla chętnych lipcowe rozgwieżdżone niebo.

Dołożymy wszelkich starań, żebyście wyjechali stąd „pełni”. Warsztaty są skierowane zarówno do osób, które nie miały z gliną wcześniej do czynienia, jak i dla tych, którzy już działają i chcieliby poszerzyć swoją perspektywę i doznać  nowych inspiracji. Pracownia stoi przed Wami otworem 24h/dobę. Ogród, pola, łąki, lasy i jeziora również .

 

Czego możecie się spodziewać?

Codzienne warsztaty ceramiczne będą w formie intensywnego kursu, w czasie którego będziemy poznawać lub zgłębiać tajniki wiedzy ceramicznej. W zależności od poziomu zaawansowania i zainteresowań poszczególnych uczestników postaramy się z każdym pracować indywidualnie.

*Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z gliną, dostaną rzetelny kurs podstaw ceramiki.

*Osoby, które już działają w tej materii, a chciałyby rozwinąć swój potencjał otrzymają mentoring i nowe doświadczenie. 

*Osoby, które po prostu mają ochotę sobie „potworzyć” z dala od domu i mieć święty spokój, też znajdą tu dla siebie miejsce 😉

*A wszystkich, których „korci” przyjazd do nas, chociaż „podcięte skrzydła” utrzymują ich w przekonaniu, że się do tego nie nadają, nie mają talentu i władają „dwoma lewymi rękoma” zapraszamy w szczególności! Dla Twórczego Przebudzenia nie ma lepszych okoliczności jak okolice Modrej Chaty, atmosfera tu panująca oraz warsztaty ceramiczne, które zaprzęgają wszystkie żywioły, otwierając najbardziej zamkniętych i onieśmielonych!

W wyniku tygodniowej pracy stworzycie wiele ciekawych dzieł, które zabierzecie do domu. Przede wszystkim jednak zabierzecie ze sobą wspaniałe doświadczenia, piękne emocje, wspomnienia i zapłodnione umysły.

W trakcie kursu poznacie:

  • techniki modelowania
  • różnorodne metody zdobienia plastycznego
  • wiedzę dotyczącą wypału w piecu elektrycznym, plenerowym piecu raku i piecu węgierskim, który samodzielnie zbudujemy
  • podstawy technologii ceramiki oraz zaawansowane techniki związane z wypałami plenerowymi
  • wiedzę teoretyczną dotyczącą organizacji pracowni, zasad BHP
  • otrzymacie indywidualne wsparcie swojego procesu twórczego, przyjazną atmosferę 
  • koszt kursu obejmuje wszelkie potrzebne materiały i wypał prac, które stają się własnością autora.

Sprawy organizacyjne

Czas:

05-12.07. 2020

Miejsce:

Miejsce, w którym spędzimy ten tydzień, to dwa urocze i przylegające do siebie siedliska, otoczone lasami, łąkami, ogrodem i sadem. Modra Chata i Siedlisko Jastrzębie ugoszczą Was dając dach na głowa i różnorodną przestrzeń do pracy twórczej zarówno w pracowni, jak i na otwartym powietrzu.

Modra Chata

Pracownia Twórcza-Weronika Wróbel, 
Obozin 17, Jastrzębie Skarszewskie , woj. pomorskie
83-250 Skarszewy

Koszty:

Cena kursu: 2000zł/osoba, 

Cena zakwaterowania: 450zł/osoba,

6 miejsc noclegowych w Siedlisku Jastrzębie.  Wyżywienie we własnym zakresie (w agroturystyce jest wyposażona kuchnia i jadalnia), pichcimy razem, bądź osobno,lub też korzystamy z pobliskiej karczmy

Kurs oraz zakwaterowanie nie jest łączony z wakacjami rodzinnymi i przeznaczony jest tylko dla uczestników. Można przyjechać z dzieckiem, ale jako uczestnikiem i jeśli jest na tyle duże i zainteresowane materią, aby ten intensywny twórczy tydzień był dla niej/niego oraz rodzica uczestniczącego dobrze spędzonym czasem.

Prowadzące: 

Weronika Wróbel

Jola Stecewicz

REZERWACJA
Jeżeli jesteś zdecydowany/a z nami spędzić ten tydzień wakacji proszę o kontakt mailowy w celu zarezerwowania miejsca oraz wpłatę pełnej kwoty kursu w kolejnych 3 dniach na konto:

68 8340 0001 2011 0100 0710 0001
Przy przelewie proszę dopisać „Wakacyjny Kurs Ceramiki w Modrej Chacie” imię i nazwisko uczestnika.

W razie rezygnacji proszę o informacje najpóźniej do 15 czerwca, po tym terminie zaliczka jest bezzwrotna. W przypadku nie zebrania się grupy kursantów warsztaty mogą być odwołane, o czym osobiście poinformuję do 15 czerwca, a zaliczka oczywiście zostanie odesłana. Zakłądamy jednak scenariusz optymistyczny 😉

W razie pytań proszę o kontakt:
503-102-124, info@verasparrow.com

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Show Buttons
Hide Buttons