Sensoceramika

  Co dzieje się podczas warsztatów SENSOCERAMIKI?

  Sensoceramika. Parafrazując słowa Andre Sterna, iż „nauka jest efektem ubocznym entuzjazmu”, twórczość i terapia często również jest efektem ubocznym entuzjazmu, rozumianego jako stan zabawy, podczas której dziecko „się radośnie zapomina” w działaniu. Tak właśnie jest podczas Warsztatów Ceramiki Sensorycznej, które są „splotem” twórczej i przyjemnej ZABAWY gliną z ĆWICZENIAMI specjalnie i świadomie przygotowanymi względem potrzeb zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

 Połączenie zabawy i ćwiczeń, poprzez wielopłaszczyznowe doświadczenia sensomotoryczne może wspomagać terapeutyczny proces niwelowania lub łagodzenia niektórych deficytów zaburzeń rozwojowych.
Zajęcia przygotowane są tak, aby poprzez zabawę i proces twórczy zadbać o aspekty rozwoju :
-małej i dużej motoryki ,
-twórczej postawy,
-umiejętności wzrokowo-percepcyjnych,
-koordynacji wzrokowo-ruchowej
-świadomości własnego ciała
-umiejętności społecznych
-zdolności koncentracji i uważności
-jest to doskonała forma zajęć relaksujących, odstresowujących z elementami wyciszającymi

 Warsztaty Sensoceramiki staram się tak przeprowadzać, aby poprzez różnorodne ćwiczenia-zabawy powstał efekt końcowy: praca poszkliwiona i wypalona w piecu do ceramiki. Nie ona jest jednak najważniejsza, ale wszystko co wydarzy się podczas zabawy.
Żeby podtrzymać e uczestnikach ENTUZJAZM, zajęcia urozmaicone są różnorodnymi działaniami sensomotorycznymi tak, aby dłonie pobudzać dotykiem, umysł- słowem, dźwiękiem i zapachem, oczy-bodźcami wzrokowymi oraz całe ciało zapraszane jest do aktywności ruchowej. Tak więc na zajęciach są zabawy fizyczno-ruchowe, konstrukcyjne, zabawy ćwiczące precyzyjność oraz siłę dłoni i palców, zabawy z elementami dramy, zagadek, zadania bawiące się fakturą, formą, znakiem graficznym; zabawy rozwijające wyobraźnię, kreatywność, wzmacniające siłę sprawczą i poczucie własnej wartości.

 

Sensoceramika jest wtedy gdy: toczymy, turlamy, ugniatamy, wałkujemy, ubijamy, rwiemy, tniemy, prasujemy, ściskamy, skaczemy, tańczymy, biegamy, podrzucamy, rzucamy, żonglujemy, siedzimy, stoimy, kucamy, skaczemy, łapiemy, hałasujemy, milczymy, widzimy, nie widzimy, śpiewamy, przyspieszamy, zwalniamy, siłujemy się i relaksujemy , zgadujemy, wymyślamy, liczymy, malujemy, moczymy, suszymy, zaczynamy i kończymy –

TWORZYMY i WZRASTAMY.

Zajęcia Sensoceramiki mają formę warsztatów indywidualnych i grupowych i skierowany jest do :
-przedszkoli i szkół, jako urozmaicenie oferty rozwojowej-zespołów terapeutycznych przy ośrodkach terapii i diagnozy.
-rodziców i opiekunów dzieci potrzebujących dodatkowych form wsparcia w zakresie terapii ręki, rozwoju małej i dużej motoryki lub z potrzebą różnego zakresu dodatkowych doświadczeń sensomotorycznych

-wszystkie dorosłe dzieci, które mają potrzebę dbać o swój rozwój i dobrze się przy tym bawić

Zapraszam do współpracy!
Kontakt: Weronika Wróbel 503-102-124. info@verasparrow.com

NAJBLIŻSZY KURS SENSOCERAMIKI —–> SZCZEGÓŁY TUTAJ

fot: Elwira Kruszelnicka

Show Buttons
Hide Buttons