Wrześniowe Warsztaty Raku w Modrej Chacie

Dwa weekendy z gliną, ogniem z dalekiego wschodu i wrześniowym Słońcem w Modrej Chacie. Czy to godne pożegnanie lata tudzież przywitanie jesieni? 

Warsztaty Raku – to nasza propozycja dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć lub kontynuować przygodę z dawną japońską techniką wypału ceramiki, czyli RAKU.

A plan jest taki:

19-20.09 LEPIMY. Przygotowujemy prace, które przejdą różne techniki wypału. Jeśli ktoś już zna materię ceramiczną, niech szykuje projekty. Jeśli ktoś chciałby pierwszy raz spróbować swoich sił w ceramice, otrzyma od nas wszelką pomoc i techniczne wskazówki. Potem Wasze prace będą schły przez kolejne dni i zostaną wypalone na biskwit, tak aby w kolejny weekend przejść:

26-27.09 SZKLIWIMY I WYPALAMY w plenerze. Nauczymy się różnych technik: poczarujemy tlenkami i siarczanami, końskim włosem i piórami (hair horse raku, feather raku), zanurzymy w zaczynie drożdżowym (baltic raku, obvara) i wykorzystamy szkliwa, maski papierowe, woskowe, może gliniane… Kto wie? Jak nas znam, to bez eksperymentów się nie obejdzie ;). Pomysłów mamy bez liku, zobaczymy, na ile nam starczy czasu i energii.
Jedno jest pewne: będzie intensywnie, twórczo i będzie siwy dym! :). Jeśli ktoś lubi taki wypoczynek, to niech rezerwuje sobie te dwa wrześniowe weekendy.

*Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, ponieważ kameralne spotkania cenimy sobie i my, i piec do wypału raku ;).

*Koszt warsztatów wraz z wypałami i materiałami to 800 zł.

*Nocleg w Modrej Chacie: 50zł/osoba/doba. Liczba miejsc do spania jest ograniczona, ale osoby z okolic mogą dojeżdżać jedynie na warsztaty.

*W celu rezerwacji, proszę napisać tu: info@verasparrow.com . Wpłata pełnej kwoty oznacza zarezerwowanie miejsca na warsztatach.
Przy przelewie proszę koniecznie dopisać datę warsztatów, imię, nazwisko i ewentualną rezerwację noclegu

nr konta: 68 8340 0001 2011 0100 0710 0001

*Wyżywienie we własnym zakresie. Z reguły robimy wspólny stół, ale możemy też coś zamówić w okolicznych knajpach. Na wspólne gotowanie może nam nie starczyć pary i czasu, ale też mile widziane 🙂
Warsztaty są przewidziane dla osób biorących udział w obydwóch weekendach.

Prowadzący: Jola Stecewicz i Weronika Wróbel
Serdecznie i gorrrrąco zapraszamy 😉

co by dużo nie pisać, tak było ostatnimi razami:

 

 

Show Buttons
Hide Buttons